Kasko sigortası ve önemi

Neden Kasko Yaptırılmalı?
Kasko, can ve mal güvenliğini önemseyen, koruyan bir çeşit sigortadır. Kaskonun amacı, aracın bir kaza veya benzeri durumlarda maruz kalacağı hasarı, zararı karşılanmaktır. Yanma, çalınma, darbe alma, kaza yapma gibi hallerde kasko sayesinde araç sahipleri tazminat ödemesi alabiliyorlar. Bu bağlamda kaskonun karşı tarafın aracına veya araç sahibine değil doğrudan sigortalının aracına fayda sağladığı, tazminat ödemesi yaptığı bilinmelidir. Kasko, araç sahiplerine ciddi bir güvence sunuyor, birçok olumsuz haller için sigorta teminatları hazırlayarak kişilerin olası zararını güvence altına alıyor. Kasko yaptırmak kısa ve uzun vadede sürücüler için avantaj kabul ediliyor. Kasko bir zorunluluk esasına dayanmıyor. Tamamen isteğe bağlı bir sigortadır. Temel teminatlar aracın çalınması ve yanması gibi belli standartlar üzerine kuruludur. Ancak araç sahipleri kasko yaptırırken ek teminatlar talep ederek sigortayı genişletebiliyor. Kaskonun en büyük avantajı olası risklerin kişi tarafından belirlenip poliçeye dâhil edilmesidir.


Kasko Yaptırmanın Sağlayacağı Faydalar
Kasko yaptıran araç sahiplerini bekleyen faydalı hizmetler ve ayrıcalıklar şöyle;
Kasko, kaza halinde karşı tarafın zararını karşılamakla yükümlü olmayıp aynı zamanda bir başka aracın oluşturduğu kazalarda değil, sürücüden kaynaklı bağımsız kazalarda da hasarı kısmen ya da bütünüyle karşılayabiliyor.
Kasko, kaza anında sürücülerin ulaşım mağduriyeti yaşamaması için aracın tamir süresince araç sahibine yeni bir araç tahsis edilmesini sağlar.
Kasko, çok sık yaşanılan hırsızlık hallerinde aracın çalınmış ya da hırsızlığa bağlı zarar görmesi halinde zararı kısmen ya da tamamen karşılıyor.
Kasko, kazalarda aracın hareket kabiliyetini yitirmesi ya da sürücünün araç kullanamayacak halde olması halinde ücretsiz çekici hizmeti sunuyor.
Kasko, ek teminatlar ile araç ile birlikte araç sahiplerine sağlık sigortası hizmeti de verebiliyor.
Kasko; sel, yağmur, heyelan, deprem, çığ, yangın gibi doğal afetlerde aracın zarar görmesi halinde zararlar, kısmen ya da tamamen karşılanıyor.
Kasko, ek teminat avantajı ile araç sahiplerine birçok olasılığın, risklerin düşünülerek poliçeye dâhil edilmesi şansını sunuyor. Araç sahipleri, kasko sayesinde geniş bir sigorta oluşturabiliyor.

Etiketler

Ehliyet almak için doğru yerdesiniz.

Hemen bilgilerinizi bırakın, en uygun fiyatlarla hayalinizdeki ehliyete kavuşun.